Sve vijesti po datumu objave: Ime kategorije

29.05.2017. Plzen (Čečka)
27. susret streljačkih nada

Od 24-29.05.2017. u Plzenu (Češka) održano je natjecanje streljačkih nada. Sudjelovao je i nekoliko mladih strijelaca iz Hrvatske, a najvažniji rezultat (i plasman) ostvario je Borna Petanjek koji MK puškom trostav 3x40 metaka pogodio novi državni rekord od 1.172 kruga te je nakon finala osvojio premočno 1. mjesto. Borna je i zračnom puškom gađao odlično te je nakon plasmana u  finale došao do 3 mjesta pojedinačno. Plasman u finale MK puškom, 60 ležeći ostvarili su i Andrija Mikuljan (4. mjesto) i Borna Petanjek (5. mjesto). Čestitamo.

18.05.2017. Brno
Memorijal M. Bednarika - leteće mete

Od 12-14.05.2017. u Brnu je održan međunarodni turnir u letećeim metama, Memorial M. Bednarika. Nastupilo je i nekoliko strijelaca iz Hrvatske, a među njima i oba olimpijska pobjednika, Josip Glasnović i Giovanni Cernogoraz. Sa 121 pogođenom metom u finale je ušao Josip Glasnović koji je na kraju osvojio 2. mjesto iza Čeha Daviga Kosteleckog. Giovanni Cernogoraz je također ušao u finale sa 119 meta (5. mjesto), a Anton Glasnović je bio 7. sa 118 pogođenih meta.

08.05.2017. Zagreb
48. Grand Prix of Liberation, Plzen (CZE)

U Plzenu (Češka) od 03-07.05.2017. održan je 48. Grand Prix of Liberation u gađanju zračnim i malokalibarskim oružjem na kojem su sudjelovali i strijelci iz Hrvatske. Najbolji rezultat postigla je ekipa MK puškom, 60 ležeći koja je ostvarila pobjedu. Petar Gorša je u disciplini trostav osvojio 2. mjesto, a bilo je još dosta kvalitetnih rezultata naših strijelaca.

Međunarodno natjecanje, Al Ain (UAE)

\"H.H. SHEIKHA FATIMA BINT MUBARAK WOMEN'S INTL. SHOOTING CHAMPIONSHIP\" održano je u Al Ainu (UAE). Na ovom prvom natjecanju održanom samo u ženskoj konkurenciji sudjelovala je i Snežana Pejčić po pozivu organizatora koja je MK puškm trostav  osvojila 1. mjesto.

14.01.2017. Ruše (Slovenija)
MT zračnim oružjem u Rušama (SLO)

U Rušama (SLO) 14-15.01.2017. održano je međunarodno natjecanje zračnim oružjem. Ovo natjecanje ujedno je i treće izborno natjecanje za sastav državne reprezentacije za EP u Mariboru. Prvi meč na natjecanju ujedno je i rezultat koji se računa za normu, a samo natjecanje je u dva dana. Prvoga dana natjecanja finale je izborilo dvoje hrvatskih strijelaca. Zračnim pištoljem je Zlatka Hlebec osvojila 3. mjesto, a Uroš Kačavenda je bio 7.

Drugoga dana je hrvatskih strijelaca bilo puno više u Rušama, a i rezultati su bili odlični. Pobjedu je zračnom puškom ostvarila seniorka Valentina Gustin, a u istoj disciplini je u finalu bila i Snježana Pejčić (6.). U istoj disciplini, ali u muškoj konkurenciji, treće mjesto je osvojio junior Borna Petanjek, a 6. je bio Petar Gorša. Drugo finale u Rušama zabilježio je Uroš Kačavenda zračnim pištoljem i osvojio je 4. mjesto. Marija Marović je zračnim pištoljem za žene bila 4., a Zlatka Hlebec je u svojem drugom finalu osvojila 8. mjesto u istoj disciplini.

30.11.2016. Zagreb
40. Trofej Mladosti zračnim oružjem

Zagreb je 03. i 04.12.2016. domaćin 40. Trofeju Mladosti zračnim oružjem. Ovaj ljubilarni turnir ujedno je i 1. izborno natjecanje za sastav hrvatske reprezentacije za predstojeće Europsko prvenstvo zračnim oružjem koje će se početkom trećeg mjeseca održati u nama susjednoj državi Sloveniji (Maribor).

13.11.2016. Nitra (Slovačka)
22. međunarodno natjecanje *Olimpijske nade*

U Nitri (Slovačka) odžano je 12-13.11.2016. međunarodno natjecanje za mlađe kategorije (mladi, kadeti i juniori) prema ISSF pravilima ali parema godištima koje je odredio organizator. Od hrvatskih strijelaca na isom su nastupili strijelci iz Osijeka i Belog Manastira: Denis Tomašević (zračna puška), Leon Luka Ćelić, Borna Butković i Filip Zadravec (zračni pištolj).

Prvoga dana u finale zračnom puškom plasirao se je Denis Tomašević koji je na kraju zauzeo 5. mjesto, a isti plasman postigao je i zračnim pištoljem Leon Luka Ćelić. Oboje su postigli i izvrsne rezultate u kvalifikacijama, a Leon Luka Ćelić je i popravio rekord natjecanja sa 573 na 574 kruga u konkurenciji kadeta. Ekipno zračnim pištoljem je GSD \"Osijek 1784\" ostvario odličan uspjeh, osvojili su drugo mjesto u konkurenciji kadeta.

Drugoga dana ponovno je u finale ušao Leon Luka Ćelić ali je ovaj puta stigao i do medalje, osvojio je 3. mjesto sa osobnim rekordom u kvalifikacijama (576 krugova). Denis Tomašević bio je na korak do finala, osvojio je 9. mjesto. Borna Butković i Filip Zadravec gađali su solidno prvoga dana dok su drugoga dana imali kvalitetnije rezultate.

25.07.2016. Novi Sad
Grand Prix - Novi Sad, zračno i MK oružje

U sklopu priprema za predstojeće olimpijske igre, u Novom Sadu je 13-17.07.2016. održano međunarodno natjecanje *Grand Prix Novog Sada*. Nastupili su i hrvatski strijelci, a rezultati su priloženi u biltenu.