05.08.2018. Zagreb

Anton Glasnović viceprvak Europe

Hrvatski reprezentativac Anton Glasnović osvojio je srebrnu medalju na Prvenstvu Europe u letećim metama koje se održava u Leobensdorfu (Austrija) od 30.7. do 13.8.2018. Anton je sa 122 pogođena goluba bio jedan od četvorice koji su direktno ušli u finale. Za preostala dva mjesta raspucavalo je čak devetero natjecatelja. U finalu je Anton započeo fantastično i nakon 5 serija bio vodeči, no na kraju je morao čestitati Slovenskom reprezentativcu Boštjanu Maceku. Treće mjesto zauzeo je Jiri Liptak iz Češke.

Njegov brat Josip Glasnović zauzeo je 14. mjesto sa rezultatom 120 i jedna pogođena meta ga je dijelila od raspucavanja za finale. Giovanni Cernogoraz imao je nešto slabiji nastup od onoga na što nas je navikao i završio svoj nastup sa 112 pogođenih meta.

Josip Pavošević je kod juniora zauzeo 22. mjesto sa 111 pogođenih meta.

Kod žena Una Sedmak zauzela je 34. mjesto sa 100, a Ana Baban 35. mjesto sa 95 pogođenih meta.

Natjecanje disciplina Trap traje do Nedjelje 5.8. kada započinju Skeet discipline u kojima za Hrvatsku nastupa Petar Vuletić.

Za Antona je ovo prvo odličje sa Europskih prvenstava a drugo sa velikih seniorskih natjecanja, nakon što je prije pet godina postao viceprvak svijeta. Čestitke Antonu!