Sve vijesti po datumu objave


Reprezentacija

25.05.2021. Zagreb
Miran Maričić 4. pojedinačno na Prvenstvu Europe u Osijeku

Drugog dana natjecanja na Prvenstvu Europe u Osijeku, na vatrenu liniju izašli su seniorke i seniori u gađanju zračnim oružje, pojedinačno i ekipno.

Najbolji plasman ostvario je Miran Maričić, koji se sa 627,2 krugova u kvalifikacijama plasirao u finale. Nakon finala Miran je završio na 4. mjestu. Borna Petanjek i Petar Gorša su sa identičnim rezultatom 625,1 zauzeli 25. i 26. mjesto. Van konkurencije gađao je Andrija Mikuljan i ostvario rezultat 621,3.

Čestitamo Miranu na odličnom plasmanu.

Seniori u gađanju zračnom puškom u sastavu: Petar Gorša, Miran Maričić i Borna Petanjek kvalificirali su se u nastavak borbe za ekipne medalje i nastupaju 25.05.2021. u 13:00 sati.

 


Reprezentacija

17.05.2021. Zagreb
Odluka o sastavu reprezentacije za Europsko prvenstvo Osijek 2021

Na linku dolje nalazi se Odluka Izvršnog odbora o sastavu reprezentacije za Prvenstvo Europe koje će se od 20.05. do 06.06.2021. godine održati u Osijeku.

Iz osobnih razloga Ante Krišto neće nastupati na Europskom prvenstvu, a u konkurenciji zračni pištolj juniorke umjesto Vladke Ćubelić nastupat će Ela Nakić jer Vladka Ćubelić iz osobnih razloga ne može nastupiti u timu i mixu pa stoga posljedično nema pravo nastupa ni u konkurenciji pojedinačno.


Reprezentacija

17.05.2021. Zagreb
Finale Giovanniju Cernogorzu i brončana medalja ekipno na SK Lonato!!!

U Lonatu je završen drugi svjetski kup u gađanju letećih meta.

Naši momci ponovno su pokazali dobru formu i još jednom potvrdili svoju poziciju u svjetskom vrhu.U Lonatu je nastupio rekordan broj natjecatelja iz 40 zemalja.

Nakon pojedinačnih kvalifikacija Giovanni Cernogoraz u finale je ušao sa prvim rezultatom natjecanja sa pogođenih 123 goluba, te je natjecanje završio na visokom 4. mjestu.

U ekipnom djelu natjecanja ekipa u sastavu Giovani Cernogoraz, Josip i Anton Glasnović, Hrvatska je u konkurenciji 25 ekipa natjecanje završila osvajanjem brončane medalje.

Za bodove i van konkurencije nastupili su Marko Germin sa 119 pogođenih golubova i Kristijan Kancelar sa pogođenih 117. Van konkurencije nastupili su Saša Sedmak sa pogođenih 112 golubova i Francesco Ravalico sa pogođenih 107 golubova.

Čestitamo Giovanniju na najjačem rezultatu kvalifikacija i osvojenom 4. mjestu te ekipi na osvojenom brončanom odličju!

 

 

 


Reprezentacija

14.05.2021. Zagreb
Giovanni Cernogoraz 1. nakon kvalifikacija - WC Lonato

 

Na drugom ovogodišnjem Svjetskom kupu u gađanju letećih meta u Lonatu, Giovanni Cernogoraz je sa 123 pogođena goluba nakon dva dana kvalifikacija zauzeo prvo mjesto.

Čestitke Giovanniju!!

Finale je na rasporedu danas u 17:45 i možete ga pogledati na https://www.youtube.com/user/issfchannel (https://www.issf-sports.org/competitions/venue/schedule.ashx?cshipid=2991) i na Sportskoj TV.

U ekipnom djelu natjecanja naša ekipa se također kvalificirala u finale koje je na rasporedu sutra u 16:00 i također će biti moguće pratiti na https://www.youtube.com/user/issfchannel (https://www.issf-sports.org/competitions/venue/schedule.ashx?cshipid=2991) i na Sportskoj TV.

Sretno dečki!!


Iz ureda Saveza

14.05.2021. Zagreb
EP Osijek - bez gledatelja

 

Poštovane članice,

obavještavamo vas kako na Prvenstvu Europe nisu dozvoljeni gledatelji te ulazak na borilišta bez akreditacije neće biti moguć.

Akreditacije će dobiti samo službeno osoblje prvenstva, sportaši naše reprezentacije te službeno osoblje hrvatske streljačke reprezentacije.

 Stručna služba


Iz ureda Saveza

13.05.2021. Zagreb
Pravilnik o civilnim strelištima

Poštovane članice,

od Ministarstva unutarnjih poslova otvoreno je novo savjetovanje na koje ste pozvani. Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici:

https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?EntityId=16564

Tema savjetovanja je: Prijedlog Pravilnika o civilnim strelištima i drugim mjestima određenim za vježbe gađanja te prostorima za ispitivanje oružja i streljiva

Opis savjetovanja:

Savjetovanje je otvoreno do: 11.6.2021.

Srdačan pozdrav


Reprezentacija

12.05.2021. Zagreb
Odluka o Stručnim timovima za 2021. godinu

Poštovane članice,

u prilogu je Odluka izvršnog odbora o Stručnim timovima reprezentativaca za dobivanje državnih nagrada za 2021. godinu.

Stručna služba


S domaćih natjecanja

10.05.2021. Zagreb
Bodovna lista - TRAP - nakon 2. kola

 

Na linku dolje nalazi se bodovna lista Kupa Hrvatske u disciplini TRAP nakon održana 2 kola.

Prema Kalendaru natjecanja za 2021. godinu, 3. kolo održava se 19. i 20. lipnja 2021. godine u Zadru.

 

Stručna služba


S domaćih natjecanja

04.05.2021. Osijek
2. kolo kupa Hrvatske leteće mete 1. i 2. svibnja 2021.

Proteklog vikenda u Osijeku održalo se 2. kolo kupa Hrvatske u disciplinama letećih meta.
U seniorskoj konkurenciji najbolji su bili: 1.mj. Anton Glasnović - SD Shooter Zagreb, 2.mj. Josip Glasnović - SK JG Team i 3.mj. Giovanni Cernogoraz - SD Gusar Novigrad.
Najbolje seniorke: 1.mj. Ana Baban - GSD Osijek 1784, 2.mj. Natali Banko - SD Gord Velika Gorica i 3.mj. Una Sedmak - SD Plemenitaš Lukavec.
U juniorskoj konkurenciji najbolji su bili: 1.mj. Ivica Vukoić - SK Turopolje, 2.mj. Dorian Maričić - Lovac Zadar i 3.mj. Toni Gudelj - GSD Osijek 1784.

Čestitke svim sportašima!

Bilten: http://hrvatski-streljacki.hr/dokumenti/natjecanje/514_bilten_GP%20OSIJEK%20TRAP%202021%20-%20result%20book.pdf

 


S međunarodnih natjecanja

03.05.2021. Osijek
Grand Prix Osijeka 2021 puška/pištolj/trap

Sportaši reprezentacije sportskog streljaštva na ovogodišnjem Grand Prixu izborili mnoštvo medalja.
U disciplini leteće mete trap najbolji je bio Josip Glasnović ispred reprezentativca Slovačke Mariana Kovacocya i brata Antona Glasnovića koji se plasirao na treće mjesto.
Četvrto mjesto izborio je Marko Germin a šesto Paolo Labinjan, članovi reprezentacije sportskog streljaštva.

U disciplinama malokalibarske puške i pištolja:
50m puška trostav juniori drugo mjesto Tvrtko Vrcić
50m puška trostav juniorke prvo mjesto Estera Herceg, drugo mjesto Amadea Urbas
50m pištolj slobodnog izbora drugo mjesto Željko Posavec
50m puška trostav seniorke drugo mjesto Snježana Pejčić
50m puška ležeći juniori prvo mjesto Josip Sikavica, drugo mjesto Tvrtko Vrcić i treće mjesto Luka Jambreuš
50m puška ležeći seniorke prvo mjesto Marta Zeljković
50m puška ležeći juniorke treće mjesto Amadea Urbas
25m pištolj središnjeg paljenja seniori treće mjesto Luka Leon Ćelić
25m pištolj juniorke prvo mjesto Anna Ćukušić, drugo mjesto Maja Kuzman i treće mjesto Lana Špirelja
25m pištolj juniori treće mjesto Leo Tumbas

Čestitke svim reprezentativcima sportskog streljaštva!

Bilten trap: http://hrvatski-streljacki.hr/dokumenti/natjecanje/514_bilten_GP%20OSIJEK%20TRAP%202021%20-%20result%20book.pdf

Bilten puška/pištolj: http://hrvatski-streljacki.hr/dokumenti/natjecanje/513_bilten_GP%20OSIJEK%202021%20-%20Results%20Book.pdf